Aster s.r.o.

Denisova 504, 506 01 Jičín
DIČ: CZ15055353

O firmě

Společnost ASTER s.r.o. byla založena v roce 1991.

V 90.letech jsme začali nasazovat technologie na bázi PC s operačními systémy Windows, zejména potom Windows NT. Postupem času se vykrystalizovaly optimální prostředky umožňující dodávat špičková řešení v těchto typech dodávek. V HW části jsou to PLC švýcarského výrobce SAIA BURGESS CONTROLS, který nabízí ucelenou řadu modulárních stanic pro všechny velikosti systémů. Ze systémů HMI/SCADA byl zvolen, i v kontextu monitoringu celé pražské sítě kolektorů, robustni nástroj IN TOUCH od Woderware. Zároveň pro menší aplikace jsme vyvinuli vlastní vizualizační SW ASTER 32.

Už z doby počátků existence firmy byla jednim z nejvýznamnějších zákazníků společnost Kolektory Praha a.s., kde jsme pokračovali v zavádění počítačové techniky a významně se podíleli na tvorbě koncepce i implementaci celého rozsáhleho systému na území hlavního města.

V souvislosti s našimi aktivitami v lyžařských areálech jsme byli mezi prvními, kteří přišli s myšlenkou zavádění monitorovacích a řídících technologií do stále více důležitých systémů výroby umělého sněhu. I zde jsme realizovali řadu projektů v nejvýznamějších českých lyžařských areálech, např. Skiareálu Špindlerův Mlýn. Samozřejmě realizujeme i řadu dalších projektů v různých oborech.

V roce 1994 se naší společnosti naskytla možnost účastnit se zavádění prvního systému automatického odbavení osob ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Tuto příležitost jsme s velkou chutí přijali a to nejenom z hlediska být u něčeho nového a průlomového, ale také z důvodu místa realizace - tou byly a jsou české hory. Od té doby se společnost ASTER stala jedním z hlavních dodavatelů těchto technologií na českých, ale i slovenských a polských horách. Zavedli jsme systémy i do jiných oblastí, kde je výhodné aplikovat systémy odbavení osob.

V devadesátých letech a do poloviny první dekády druhého tisíciletí jsme zastupovali švýcarskou společnost AUTEC. V dalším období jsme dostali atraktivní nabídku na spolupráci s jedním ze dvou leaderů v celosvětovém měřítku - od společnosti AXESS AG. Ta trvá dodnes. Díky špičkovým technologiím, robustnosti a otevřenosti systému můžeme nabídnout zákazníkům prakticky libovolná řešení. Nasazení není vhodné jen pro lyžařské areály, ale i jiná sportovní, kulturní zařízení, výstaviště, ZOO a další.

Důraz klademe i na vlastní vývoj. Nasazujeme vlastní řešení pokladního pracoviště pod obchodním názvem Easypay, nabízíme i moderní odbavovací stanoviště splňující moderní kritéria na pohodlí zákazníka.

Náš tým

Ing. Václav Dlouhý

jednatel

Martina Vondráčková

obchod, propagace

Ing. Klára Mikolášová

sekretariát, asistentka

Ing. Petr Šulc

programování PLC

Ing. Luboš Holý

programování PC

Jiří Fejfar

technik MaR

Milan Kolouch

technické zajištění AXESS

Michaela Majewská

technické zajištění AXESS

Ladislav Slánský

technické a obchodní zajištění ASTER

František Vágenknecht

technik AXESS, ASTER

Kontaktujte nás

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace